Urad informacijske pooblaščenke ugotavlja, da je prav na področju videonadzora največ kršitev zakonodaje s področja varstva osebnih podatkov. Za snemanje zaposlenega namreč morajo obstajati utemeljeni razlogi delodajalca, izpolnjeni pa morajo biti tudi vsi pogoji in zahteve, ki jih določa zakonodaja. Izvajanje videonadzora znotraj delovnih prostorov se lahko izvaja le v izjemnih primerih, kadar je to nujno potrebno za varnost ljudi ali premoženja ali za varovanje tajnih podatkov ter poslovne skrivnosti, tega namena pa ni možno doseči z milejšimi sredstvi.
Poleg tega mora izvajalec videonadzora o tem zaposlene obvestiti. Obvestilo mora biti vidno in razločno objavljeno na način, ki omogoča posamezniku, da se seznani z njegovim izvajanjem najkasneje, ko se nad njim začne izvajati videonadzor. Za več podrobnosti pa si preberite si tudi smernice Informacijske pooblaščenke o videonadzoru!
Tudi vi izvajate videonadzor na delovnem mestu, pa niste prepričani, če izpolnjujete vse pogoje? Posvetujete se s strokovnjaki – pišite nam na info@dataofficer.si ali pa nas pokličite na 041 314 400!